Бачев: Бараме одговор од Заев зошто врши брутална албанизација во администрацијата

Претседателот на политичката партија Единствена Македонија, Јанко Бачев, денеска одржа прес-конференција на којашто информираше за одредени државни органи каде, како што рече, застапеноста на Албанци...

22 март, 2018 @ 15:56 часот

Мицкоски: Законот не го признаваме, Џафери ќе добие кривична за кршење на Уставот и законите

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието, Талат Џафери, поради флагрантно кршење на Уставот и законите, најави вечерва на прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан...

14 март, 2018 @ 20:23 часот

Дескоска: Обидот за негирање на јазичните права е обид за дискриминација

Министерката за образование и наука, проф. д-р Рената Дескоска, денеска се обрати на конференцијата посветена на унапредување на остварувањето на правата на припадниците на заедниците кои се помалку...

6 декември, 2017 @ 15:34 часот