Прегазена 99-годишна старица кај Континентал во Скопје

Во 09.00 часот на кружниот тек кај хотел Континентал во Скопје, 29-годишниот Т.А. од селото Сопиште, скопско, управувајќи патничко возило „Фолксваген Кеди“ со скопски регистарски ознаки, удрил во пешак. Се...

5 јуни, 2018 @ 11:50 часот

Прегазена жена на булеварот „Партизански одреди“

Жена е прегазена на булеварот „Партизански одреди“ спроти Градежен факултет кај трговскиот центар Буњаковец, пренесува Република. Прегазена е додека поминувала на пешачки премин, од патничко возило...

25 декември, 2017 @ 15:46 часот