Нова цена на дизелот – од полноќ поскапува за еден денар

Од ноќеска на полноќ дизелот ќе поскапе еден денар, додека бензинот Еуросупер БС-98 половина денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот Еуросупер БС-95 не се...

9 јануари, 2018 @ 12:39 часот

Бензините и дизелот од вечерва ќе имаат повисоки цени

Горивата поскапуваат од полноќ. Цената на бензинот од 95 октани ќе биде повисока за 2,5 денари за литар и ќе изнесува 66,5 денари. За три денари поскапува бензинот од 98 октани, па новата цена е 68,5 денари. За...

13 ноември, 2017 @ 14:41 часот