Мекилван-Попоски: Македонија е позитивен пример во регионот на Западен Балкан

Министерот Роберт Поповски задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност во Лондон имаше официјална средба со Фиона Мекилван, раководител за Западен Балкан во министерството за надворешни...

26 април, 2018 @ 9:50 часот

Попоски: Поднесов оставка само од ИК на ВМРО-ДПМНЕ

Во однос на шпекулациите поврзани со партиските функции, би истакнал дека минатиот месец имам поднесено оставка САМО од Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, пишува ексминистерот за надворешни Никола Попоски...

21 декември, 2017 @ 12:59 часот

ТВ21: Димовски или Попоски наспроти Мицкоски за нов лидер на ВМРО-ДПМНЕ

Илија Димовски или Никола Попоски наспроти Христијан Мицкоски, вака би можела да изгледа трката за наследник на Никола Груевски на чело на ВМРО-ДПМНЕ. ТВ21 неофицијално од партиски извори дознава дека...

16 декември, 2017 @ 9:55 часот