Тимоние до Поповски: Македонија оди во правилна насока

Министерот за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт Поповски, денеска оствари средба со францускиот амбасадор во Република Македонија, неговата екселенција Кристијан Тимоние, на која се...

23 август, 2018 @ 17:39 часот

Поповски: Раул добро ќе нѐ подготви за дуелот со Шпанија

Десното крило на македонската репрезентација Мартин Поповски одлично ја искористи шансата на дуелот со Германија, постигна гол и во одбраната одигра на потребното. За денешениот дуел со Шпанија нашиот...

21 јануари, 2018 @ 10:14 часот

Одложено судењето за „Триста“, обвинетиот Поповски не дојде на рочиштето

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот на СЈО, „Триста“. Во предметот „Триста“ обвинет е поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски за злоупотреба...

21 ноември, 2017 @ 10:32 часот