Полицијата откри 25 мигранти кај струмичко Костурино

Триесет минути по полноќ во полицијата било пријавено дека во близина на селото Костурино, струмичко, има поголема група на мигранти и две патнички возила во кои се товарат мигрантите. Полициски службеници...

26 мај, 2018 @ 11:43 часот

Полицијата од Лос Анџелес откри како е убиена актерката Адеа Шабани

Полицијата од Лос Анџелес потврди дека телото пронајдено во плиткиот гроб во Јужна Калифорнија и припаѓа на македонската актерка Адеа Шабани. Таа била идентификувана преку нејзините тетоважи. Првичните...

29 март, 2018 @ 15:23 часот

Повозрасна жена е тешко повредена во Кисела Вода при удар од автомобил

Повозрасна жена е потешко повредена откако била удрена од автомобил на раскрсница во Кисела Вода во Скопје. „На крстосницата од улиците „Христо Татарчев“ и „1511“, во населба Кисела Вода вчера напладне...

21 март, 2018 @ 11:40 часот

Полицијата приведе 20 девојки кои нелегално работеле како танчерки

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово во содејство со припадници на Отсекот за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија, вчера (29.12.) спроведоа акциска контрола...

30 декември, 2017 @ 15:13 часот

Тешка сообраќајка во Скопје: еден загинат, друг се бори за живот

Доцна синоќа во 03,13 часот во полицијата е пријавено е дека на бул.„Мајка Тереза“ во Скопје, во близина на основното училиште „Кочо Рацин“, се случила сообраќајна незгода во која Д.С.(23) од Скопје управувајќи...

24 декември, 2017 @ 12:26 часот

Две лица убиени во Кисела Вода при обид за грабеж на менувачница

Две лица се убиени во обид да ограбат менувачница во скопска Кисела Вода, во близина на споменикот Тодор Александров. МВР потврди дека имало пукање и дека екипи на Брза помош и вештаци се упатиле на...

27 ноември, 2017 @ 17:55 часот

Сообраќајка во Струмица: еден загинат и двајца повредени

Синоќа во 20 часот на локалниот пат Струмица-с.Просениково се случила сообраќајна незгода во која П.А. (32) од Струмица, управувајќи патничко возило „Фолксфаген Шаран“ со струмички регистарски ознаки,...

26 ноември, 2017 @ 13:20 часот