Објавени детали за вчерашниот пожар во зграда на плоштадот „Македонија“

Министерството за внатрешни работи денес соопшти информации за пожарот кој вчера вечерта настана во стан во зграда лоцирана на плоштадот Македонија во Скопје. „Во 20.05 часот во Скопје на улица „Македонија“...

23 мај, 2018 @ 11:06 часот

Скопје мириса на стопено железо и пластика од пожарот во „Макстил“

Густ чад синоќа ја прекри населбата Железара и голем дел од Скопје, откако се запали отпадното железо, помешано со друг материјал, во топилницата „Макстил“. Пожарот кој избувнал пред полноќ, како што...

11 мај, 2018 @ 11:00 часот

Пожар во куќа во Струга, две лица се здобиле со изгореници

Од МВР информираат дека вчера околу 11,30 часот во полициската станица Струга, било пријавено дека во Струга на улицата „Боро Шаин“, во куќата сопственост на С.Д.(69), избувнал пожар во една од собите во...

19 април, 2018 @ 10:16 часот

Пожар во автомобил во кој се наоѓало три годишно дете

Пожар избил во автомобил паркиран пред сервис за возила во Тетово, во кој се наоѓало три годишно дете. Возачот на автомобилот го паркирал возилото и го оставил да работи, со цел на кратко да влезе во...

17 април, 2018 @ 11:00 часот

Пожар на влезот во индустриската зона во Василево

Пожар на влезот во индустриската зона на магистралниот пат Струмица- Радовиш, на клучката кај селото Василево избувна денеска. Според непотврдени информации, гори салон за мебел, пренесува МИА. Во близина...

9 април, 2018 @ 16:08 часот

68 загинати во немири и пожар во полициска станица во Венецуела

Вкупно 68 лица загинаа во немири и пожар кои избувнале во келиите на полициска станица во централниот венецуелски град Валенсија. Обвинителот  Тарек Вилијам Сааб на Twitter напиша дека министерството...

29 март, 2018 @ 9:08 часот

Мајка и четири деца изгореа во пожар во тетовската населба Поток

Четири деца и нивната мајка загинаа во пожар во Тетово што ноќеска избувнал во нивната куќа во населбата Поток, околу 4 часот утринава, пишува Нова Македонија. Ова се првичните неофицијални информации...

25 јануари, 2018 @ 9:07 часот

Пожарот во кој загинаа 12 лица во Њујорк подметнат од тригодишно дете

Полициски инспектори од Њујорк веруваат дека пожарот што изби во една зграда во градот, а во кој загинаа 12 лица, го предизвикала детска игра со шпорет. „Според истрагата, тригодишно дете, кое не било...

29 декември, 2017 @ 19:46 часот