Маж починал во маркет на „Партизанска“

На 10.01.2018 година околу 17,40 часот во Скопје на бул.„Партизански Одреди“, во маркет, починал М.С.(54). По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е предадено во Институтот за судска медицина, за обдукција. На...

11 јануари, 2018 @ 10:34 часот

Прегазена жена на булеварот „Партизански одреди“

Жена е прегазена на булеварот „Партизански одреди“ спроти Градежен факултет кај трговскиот центар Буњаковец, пренесува Република. Прегазена е додека поминувала на пешачки премин, од патничко возило...

25 декември, 2017 @ 15:46 часот

Крадец украл 3.000 евра од аптека на „Партизанска“

Вчера околу 19.10 часот во Единицата за информации и команда Скопје, В.Ѓ. пријавила дека во аптека на бул. „Партизански одреди“ непознат маскиран сторител извршил разбојништво. Сторителот со закана со...

12 декември, 2017 @ 12:01 часот