Заев: Сите пари за референдумската кампања ќе ги потрошиме за закуп на медиумски простор

СДСМ засега нема проекција колку пари ќе потроши за кампањата за референдумот, но сите пари што од буџетот ќе бидат потрошени за таа намена единствено и исклучиво ќе бидат за закуп на медиумски простор,...

28 август, 2018 @ 12:16 часот

ВМРО-ДПМНЕ се откажува од парите за референдумска кампања

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, во своето гостување во вестите на телевизија Телма истакна дека неговата партија ќе се откаже од државните средства наменети за кампања за референдумот....

25 август, 2018 @ 17:34 часот

Од 15-ти мај во оптек ќе бидат „пластичните“ 10 и 50 денари

Советот на Народната банка на Република Македонија на денешната седница донесе одлука од 15-ти мај годинава да бидат пуштени во оптек книжни пари изработени од полимер, во апоени од 10 и 50 денари, соопшти...

29 март, 2018 @ 14:44 часот

СДСМ: Ги враќаме парите кај граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ трошеше расипнички

За разлика од времето кога ВМРО-ДПМНЕ парите од скапите задолжувања расипнички и криминално ги трошеше на барок, споменици и луксуз, Владата предводена од СДСМ преку одговорно управување со јавните...

1 март, 2018 @ 11:41 часот

Од куќа во Прилеп украдени пари и накит вредни над 4 милиони денари

Непознат сторител извршил тешка кражба во куќа во Прилеп при што одзел евра, австралиски и американски долари, швајцарски франци и фунти, во вредност од 2.160.000 денари, како и разновиден златен накит во...

19 декември, 2017 @ 11:09 часот

ВМРО-ДПМНЕ: Владата ги скрати парите за градба на студентски домови

СДС лажно ветуваше пред избори, а сега ги скрати парите за градба на студентски домови, рагира опозицијата преку соопштение испратено до јавноста. „Со најновиот шверцерски донесен ребаланс на антиреформската...

20 ноември, 2017 @ 9:47 часот

ВМРО-ДПМНЕ: Во буџетот има пари за патни трошоци, но не и за повисоки плати на полицијата

СДС ги лаже граѓаните. СДС ветуваше се и сешто, но со новиот Буџет за 2018 година кој е најголемиот досега, лагите се ставени и на хартија, а пратениците на СДС ќе ги гласаат, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата...

18 ноември, 2017 @ 11:29 часот

Собрани средствата за лекување на малата Валерија од Штип

Илјадници луѓе се растажија од сторијата за малата Валерија и ги отворија своите срца за да му помогнат на малото девојче да продолжи да му се радува на животот. Средствата потребни за лекувањето и...

16 ноември, 2017 @ 12:18 часот