Ципрас презема целосна политичка одговорност за пожарите во Грција

Грчкиот премиер Алексис Ципрас изјави дека презема целосна политичка одговорност за смртоносните пожари во Атина во кои животот го загубија 87 луѓе. Ципрас ова им го рекол на министрите, по бројните...

27 јули, 2018 @ 19:09 часот

Андоновски: Каевски да не бега од одговорност и да си даде оставка

Дарко Каевски да не бега од одговорност и да си поднесе оставка. Ова го очекуваат граѓаните од партијата која ветуваше одговорност, а сега бега од истата. Недоличните творби промовираат сексизам и шовинизам,...

3 април, 2018 @ 16:18 часот

Иванова: Мицкоски да не се крие зад народот, туку да одговори за неговата улога на 27 април

Христијан Мицкоски вчера призна дека бил во толпата пред Собранието и учествувал во настаните од 27-ми април. Откако го потврди присуството Мицкоски треба да одговори која била неговата улога на денот...

29 март, 2018 @ 15:19 часот

Бејли: Одговорност за 27 април, но и презумпција на невиност

Американскиот амбсадор во земјава Џес Бејли, денеска по средбата со собранискиот спикер Џафери, истакна дека Амбасадата на САД будно ги следи настаните поврзани со случувањата во Собранието на 27 април. „Како...

30 ноември, 2017 @ 12:41 часот