Ограбени две цркви во тетовските села Копанце и Радиовце

Две тешки кражби извршени од засега непознати сторители во цркви во Копанце и Радиовце биле пријавени вчера во полиција, информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски. Според пријавите,...

10 мај, 2018 @ 11:42 часот