Димитров и Коѕијас оваа седмица на нова средба во Солун

Зачестените контакти на шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција Никола Димитров и Никос Коѕијас, во последниот период, продолжуваат неделава во Солун. Двајцата в четврток и петок ќе учествуваат...

30 април, 2018 @ 10:52 часот