Почнува судењето на обвинетите за обид за убиство на пратеникот Зијадин Села

Во Кривичниот суд денеска треба да почне судењето за напаѓачите на пратеникот Зијадин Села на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. Во овој случај обвинети се: Кире и Цане Ѓорѓиевски,...

26 јануари, 2018 @ 9:41 часот