Венецуелски воени офицери уапсени под обвинение за обид за пуч

Венецуелските власти уапсија 15 офицери на Вооружените сили на Венецуела, под обвинение дека подготвувале „воен заговор“ против Владата на претседателот Николас Мадуро. Како што јави ДПА, Мадуро,...

25 мај, 2018 @ 10:56 часот