Џинпинг: Обидите за поделба на Кина се осудени на пропаст

Кинескиот претседател Си Џинпинг во неговиот силен националистички завршен говор пред парламентот, ја опиша Кина како растечка глобална сила, објави Би-Би-Си. Тој рече дека постигнувањето на целосно...

20 март, 2018 @ 11:06 часот