СДСМ: Мицкоски е навлезен во промашената матрица на Груевски

Христијан Мицкоски целосно е навлезен во промашената матрица на неговиот претходник Никола Груевски, кој слично како и Мицкоски, со години неосновано и напразно го обвинуваше Зоран Заев за неговата...

8 мај, 2018 @ 17:51 часот

Димитров: Не може да станеме сојузници со Грција ако се клоцаме и обвинуваме

Министерот за надворешни работи на Македонија, Никола Димитров, на денешната Конференција на Парламентарните комисии за европски прашања која се одржува во Собранието, зборувајќи за билатерланите...

26 февруари, 2018 @ 16:19 часот

Богоев: Додека карпошани се гушеле, Стевчо дишел воздух од швајцарските Алпи

Градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев, на Твитер објави фотографии од апарат за прочистување на воздухот што го користел неговиот претходник, Стевчо Јакимовски. „Додека карпошани дишеле...

11 ноември, 2017 @ 15:00 часот