ЗНМ: Кабинетот на Иванов издавал безбедносни сертификати на новинари

Здружението на новинари на Македонија изразува сериозна загриженост што Kабинетот на претседателот Ѓорге Иванов во изминатиот период им понудил безбедносни сертификати на одредени новинари наводно...

26 февруари, 2018 @ 13:08 часот

Ердоган: Асад е виновен за смртта на милион сириски граѓани

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го нарече својот сириски колега Башар Ал Асад – терорист кој е одговорен за смртта на милион Сиријци. Претседателот на Турција порача дека Анкара продолжува...

27 декември, 2017 @ 18:23 часот