Обвинителството ќе ја истражува смртта на Калина и Александар

Македонското обвинителство отвора истрага за смртта на двајцата планинари кои загинаа на Кајмакчалан, пренесе Макфакс. Според извори од обвинителството, се чекаат резултатите од обдукцискиот наод...

19 февруари, 2018 @ 20:18 часот

Обвинителството бара да се укине притворот за актерот Владо Јовановски

Обвинитството денеска побара поблага мерка за обезбедување присуство за актерот Влада Јовановски кој е во притвор за насилствата во Собранието на 27 април минатата година. Претставникот на Вишото...

10 јануари, 2018 @ 19:05 часот