Мијалков и Јанкуловска на обвинителна клупа за случајот прислушување

Поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков и поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска ќе седнат на обвинителна клупа за случајот со незаконското прислушување. Во оваа постапка...

22 декември, 2017 @ 9:53 часот