Тројца обвинети за собраниските инциденти од 27 април излегуваат од притвор

Поранешниот шеф на собраниското обезбедување, Горан Ѓошевски и екс началникот на МВР, Оливер Поповски, обвинети за крвавиот четврток во Собранието излегуваат од притвор со гаранција, објави Телевизија...

20 април, 2018 @ 14:00 часот

ВМРО-ДПМНЕ: Притворот е казна за луѓето кои не се согласуваа со антидржавните политики на СДСМ

Партискиот суд на СДСМ уште еднаш срамно го погази правото во Македонија. Си поигрува со човечки судбини и политички притвора луѓе само за да ги задоволи нарачателите да уживаат во траумите предизвикани...

29 март, 2018 @ 10:03 часот

Почнува судењето на обвинетите за обид за убиство на пратеникот Зијадин Села

Во Кривичниот суд денеска треба да почне судењето за напаѓачите на пратеникот Зијадин Села на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. Во овој случај обвинети се: Кире и Цане Ѓорѓиевски,...

26 јануари, 2018 @ 9:41 часот