Јужнокорејскиот претседател Мун бара ОН да помогне за затворање на нуклеарните тестови во Северна Кореја

Јужнокорејскиот претседател Мун Џае-ин побара денеска од ОН да помогнат во проверките за планираното затворање на севернокорејскиот полигон за нуклеарни тестови. Мун барањето го упатил во разговор...

1 мај, 2018 @ 10:59 часот