Села: Позицијата „вицепремиер за носење бурек“ ќе им ја отстапам на ДУИ

Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијдан Села, по денешната средба со премиерот, Зоран Заев, во Владата, изјави дека Алијансата нема да се откаже од Министерството за здравство и дека не прифаќа...

21 декември, 2017 @ 17:10 часот