„Охридски бисери“ – Интернационален натпревар за млади музичари

Охрид и оваа година ќе биде домаќин на интернационалниот натпревар за млади музичари „Охридски бисери“, на кој се пријавени над 80 учесници од повеќе држави. На манифестацијата, која се одржува од 15...

20 јуни, 2018 @ 11:17 часот

Пуштени во продажба влезниците за натпреварот Македонија-Романија

Ракометната федерација на Македонија ги пушти во продажба влезниците за претстојниот натпревар против Романија во баражот за Светското првенство. Македонската ракометна репрезентација на десетти...

3 јуни, 2018 @ 10:31 часот

Раул го одреди тимот за натпреварот против Словенија

Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалез ги одреди 16-те играчи на кои ќе смета на вечерашниот дуел со Словенија. Од 19-те играчи кои се наоѓаат во Хрватска отпаднаа: Златко Даскаловски,...

13 јануари, 2018 @ 10:48 часот

Во Тајпеј се одржа „натпревар во неправење ништо“

Необичен натпревар во „неправење ништо“ се одржа во главниот град на Тајван, а на него победи студентот од Чан Кај-хо. Овој необичен натпревар се одржал во Централниот градски парк на Тајпеј. Задачата...

13 декември, 2017 @ 20:18 часот

Вардар ги надигра „момците на Пандев“ со 3:1

Вардар го одигра еден од двата одложени натпревари во Првата македонска лига. „Црвено – црните“ беа подобри од екипата на Академија Пандев со резултат од 3:1, благодарение на двата гола на Хамбарџумијан...

10 декември, 2017 @ 19:13 часот