Вучиќ на средба со Ердоган пред посетата на Москва

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска замина на дводневна посета на Турција, каде ќе се сретне со претседателот Реџеп Тајип Ердоган. За време на посетата ќе се одржи и првиот состанок на високиот...

6 мај, 2018 @ 10:47 часот

Милошоски: На македонскиот амбасадор во Москва му биле соопштени руските контра мерки

Македонскиот амбасадор денес бил повикан во руското МНР, каде заедно со амбасадорите на Хрватска, Латвија, Чешка и Литванија им биле соопштени дипломатските контра мерки што ќе ги повлече Руската Федерација,...

30 март, 2018 @ 17:13 часот

Премиерот смета дека протерувањето на рускиот дипломат нема да влијае на односите со Русија

Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција ја потврди информацијата дадена од министерот за надворешни работи Никола Димитров во врска со протерувањето на руски дипломат поради, како што рече,...

27 март, 2018 @ 17:01 часот