Екс директор на ЈП „Градски гробишта“ во Охрид ги присвоил службените телефони и лаптопот

Охридската полиција поднесе кривична пријава против З.С. (45) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „проневера во службата“. Тој во јануари минатата година, како директор...

29 март, 2018 @ 15:07 часот

Гевгеличанец претепан до смрт поради мобилен телефон

Две лица се уапсени поради убиството на 41 годишниот Б.Р. од Гевгелија кој вчера околу 7 часот беше пронајден починат со повреди на главата. Од полицијата информираат дека осомничени се К.И. (31) за сторено...

22 ноември, 2017 @ 10:36 часот