Спасовски на средба со косовскиот министер за внатрешни работи

Министерот за внатрешни работи на Република Македонија Оливер Спасовски денеска се сретнал со Бејтуш Гаши, министер за внатрешни работи на Република Косово. Досегашната соработка помеѓу двете министерства...

14 јули, 2018 @ 15:11 часот

Никола Димитров денес и утре ќе учествува на Самитот за Западен Балкан во Лондон

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денес и утре во Лондон, ќе учествува на петтата Kонференција на високо ниво за Западен Балкан, под покровителство на британскиот премиер Тереза Меј. Конференцијата...

9 јули, 2018 @ 8:55 часот

Ибрахими: Нема да прифатам да бидам министер, дури и ако ме предложат

„Јас нема да ја прифатам функцијата министер дури и да ме предложат“, е одговорот на Зеќирија Ибрахими, член на Централното раководство на Беса од крилото на Африм Гаши, на прашањето дали се вистинити...

15 мај, 2018 @ 11:59 часот

„Единствена Македонија“: Спасовски потврди дека Македонија си за ја замислуваат како лото-игра

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска изјави дека нема ништо спорно во тоа што Џезаир Шаќири како исламско-фундаменталистичкиот фанатик и извршител на убиството на припадник на...

8 мај, 2018 @ 19:33 часот

Димитров на средба со Жан-Ив Ле Дриан, француски министер за Европа и надворешни работи

Министерот за надворешни работи Никола Димитров во рамките на својата прва работна посета на Француската Република, се сретна со својот француски домаќин, министерот за Европа и надворешни работи,...

4 април, 2018 @ 18:30 часот

Кабинет на Поповски: Наојстра осуда за заканите врз Селмани

Oд кабинетот на министерот без ресор задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт Поповски информираат дека најостро го осудуваат секој обид за напад или закана врз новинарите. „Ги...

8 март, 2018 @ 17:29 часот

Полицајката самата се удрила од „пајакот“, Асани ја нападнал вербално

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска се сретна со полициската службеничка Јасмина Јаначковска, со цел лично да се информира за вчерашниот настан. Полициската службеничка на барање...

2 март, 2018 @ 14:52 часот

Адеми во Малта се заблагодарил за признавањето под уставно име

Од владината прес служба информираат дека за време на посетата на министерот за дијаспора Едмонд Адеми на Република Малта, покрај другите средби на високо ниво, денес била остварена средба и со министерот...

13 февруари, 2018 @ 19:55 часот

Ибраимовски ја напушта министерската функција, ќе биде пратеник

Министерот без ресор Самка Ибраимовски задолжен за имплементација на Стратегијата за подобрување на состојбата на Ромите во Македонија, најави дека ќе ја напушти министерската функција и ќе биде...

14 декември, 2017 @ 11:11 часот

Села: Министерот за здравство треба да биде доктор

Алијансата за Албанците останува во владината коалиција, а за новиот министер за здравство ќе се одлучи на партиските органи. Ќе поставиме човек којшто ќе ни го обели образот како што беше Арбен Таравари,...

10 ноември, 2017 @ 8:32 часот