Милошоски: Димитров бара нова работа надвор од Македонија

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи, Антонио Милошоски, тврди дека сегашниот македонски шеф на дипломатијата Никола Димитров бара нова позиција во Обединетите нации,...

11 јуни, 2018 @ 11:17 часот

Милошоски бара распуштање на коалицијата „За подобра Македонија“

Антонио Милошоски на својата фејсбук страница го искажа своето мислење за коалицијата „За подобра Македонија“ и посочи дека ВМРО-ДПМНЕ треба да ја поддржи идејата за една изборна единица. „И на крај...

5 мај, 2018 @ 17:53 часот

Милошоски: На македонскиот амбасадор во Москва му биле соопштени руските контра мерки

Македонскиот амбасадор денес бил повикан во руското МНР, каде заедно со амбасадорите на Хрватска, Латвија, Чешка и Литванија им биле соопштени дипломатските контра мерки што ќе ги повлече Руската Федерација,...

30 март, 2018 @ 17:13 часот

Милошоски: Ќе присуствувам на утрешниот протест, барањето за менување на Уставот е мешање во внатрешните работи

Антонио Милошоски, поранешниот министер за надворешни работи и сегашен пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува на протестниот марш за одбрана на името кој е закажан за утре во 18 часот пред...

26 февруари, 2018 @ 22:28 часот

Милошоски и Димовски ќе го бојкотираат Конгресот во Валандово

Антонијо Милошоски и Илија Димовски најавија бојкот на партискиот конгрес во Валандово, на кој треба да се избере новиот партиски лидер на ВМРО-ДПМНЕ. Единствен кандидат за кој делегатите ќе имаат...

22 декември, 2017 @ 17:46 часот

Милошоски: Да не дозволиме новиот партиски лидер да биде марионета

Да не дозволиме новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ да биде марионета. Ова го изјави Антонио Милошоски пред почетокот на Извршниот комитет на опозицијата. „Нашите барања се добронамерни со цел да не дозволиме...

20 декември, 2017 @ 19:51 часот

Димовски, Милошоски, Вељаноски: Koнгресот да се одложи за два месеци

Дел од членството на ВМРО-ДПМНЕ побара одложување на Конгресот и менување на правилата за игра. Нивното отворено писмо го објавуваме во целост. „Почитувани членови на ВМРО-ДПМНЕ, Почитувани членови...

19 декември, 2017 @ 17:10 часот