Гатузо може да добие отказ ако не избори пласман на Милан во Лига Европа

Првите на фудбалскиот клуб Милан веројано ќе му врачат отказ на тренерот Џенаро Гатузо доколку со тимот не успеа да избори пласман во Лига Европа, пипува „Газета дело спорт“. Милан, на две кола до крајот...

12 мај, 2018 @ 9:25 часот