Заев и Рама со став дека меѓувладината седница отворила ново поглавје во македонско-албанските односи

Владите на Република Македонија и Република Албанија денеска во Подградец одржаа заедничка седница. Премиерот Зоран Заев оцени дека меѓувладината седница отвора ново поглавје во билатералните односи...

15 декември, 2017 @ 18:10 часот

Македонија и Албанија ќе ја одржат првата меѓувладина седница во Поградец

Во градот Поградец, соседна Аланија на 15 декември (петок) ќе се одржи првата меѓувладина седница меѓу Македонија и Албанија, соопштија од владината прес-служба. На седницата ќе се разговара на повеќе...

11 декември, 2017 @ 14:47 часот