Семејно насилство во Врапчиште: си ги претепал мајката и сестрата

Четириесет и шест годишен жител на селото Врапчиште е лишен од слобода под сомнение дека извршил семејно насилство врз неговите мајка и сестра. Според СВР Тетово, С.Р. (72) од гостиварското село Врапчиште,...

11 април, 2018 @ 12:02 часот

Мајка и четири деца изгореа во пожар во тетовската населба Поток

Четири деца и нивната мајка загинаа во пожар во Тетово што ноќеска избувнал во нивната куќа во населбата Поток, околу 4 часот утринава, пишува Нова Македонија. Ова се првичните неофицијални информации...

25 јануари, 2018 @ 9:07 часот

Мајка ја присилувала малолетната ќерка на сексуални односи со 60-годишен маж

Полициската станица Дебар поднесе кривична пријава против Б.Б. (60) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“. Во кривичната пријава...

12 декември, 2017 @ 12:16 часот