Груевски: Секој ден сме на судење, ова е фарса, малтретирање…

Експремиерот Никола Груевски и ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески не ги добија цедињата со бомбите кои се доказ во предметот „ТНТ“. Судот го повлече задолжението СЈО да им ги достави...

9 февруари, 2018 @ 12:38 часот

Скопјанка била физички и психички малтретирана од сопругот

Од МВР информират дека вчера во 10.35 часот во полициската станица Аеродром, С.T.(43) од Скопје пријавила дека во неколку наврати претходниот и овој месец била физички малтретирана од страна на сопругот...

13 декември, 2017 @ 10:31 часот