Познат идентитетот на возачот кој го прегази малолетното дете во Ѓорче Петров

Од МВР информираат дека вчера околу 18.30 часот на ул. „Борис Сарафов“ во Скопје, патничко возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.Ј. (46) од Скопје удрило во 10-годишно момче. По...

16 април, 2018 @ 11:24 часот