Двајца малолетници повредени во сообраќајка меѓу „хјундаи“ и трактор

Од МВР соопштија дека вчера во 20,00 часот на магистралниот пат Градско – Прилеп, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Хјундаи“ со струшки регистарски ознаки управувано...

23 април, 2018 @ 11:28 часот