Малолетник од Скопје прободен со нож на „Дижонска“

Синоќа во Секторот за внатрешни работи Скопје С.И.(42) пријавил дека околу 20,30 часот кај паркот спроти улицата „Дижонска“ Ф.А. (19) со употреба на нож му нанел рана на неговиот 16 годишен син. Тој бил пренесен...

23 април, 2018 @ 13:48 часот

Средношколец од Струга повеќе пати злоставуван од малолетник

Од страна на Центарот за социјални работи Струга во струшката полициска станица вчера во 11 часот било пријавено дека ученик од средно училиште од Струга, според негово кажување, во неколку наврати...

29 март, 2018 @ 11:14 часот