Могерини на 19-ти април ќе се обрати во македонското Собрание

Високата преставничка за надворешна и безбедносна политика на ЕУ, Федерика Могерини, во рамките на нејзината посета следната недела со еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес...

12 април, 2018 @ 14:19 часот

„Глас за Македонија“ до пратениците: За законот за јазици гласајте по своја совест, а не по диктат на партиските лидери!

Новата политичката партија „Глас за Македонија“ на Солза Грчева испрати јавно писмо до пратениците во македонското Собрание, по повод претстојното ставање на гласање на Законот за употреба на јазиците. Во...

13 март, 2018 @ 13:30 часот