„Црвено-жолтите“ со пад од две места на последната ранг листа на ФИФА

Македонската фудбалска репрезентација се најде на 77.место на ФИФА ранг-листата објавена денеска. „Црвено-жолтите“ го влошија својот пласман по двата нерешени исхода на мартовските контролни средби...

12 април, 2018 @ 11:49 часот