Маж се бори за живот на КАРИЛ откако се здобил со тешки телесни повреди при струен удар

На Граничниот премин Железничка станица Табановце инспекторот по животна средина Б.З.(43) од с.Слупчане, општина Липково, се здобил се тешки телесни повреди при струен удар. Несреќата, како што информираат...

26 мај, 2018 @ 11:51 часот

Маж починал при удар во камен со главата на патот меѓу Лавци и планинарски дом „Неолица“

Утрово во 10 часот, во СВР-Битола било пријавено е дека на патот помеѓу с. Лавци и планинарски дом „Неолица“ 65-годишниот С.С. движејќи се по патот се лизнал и удрил во камен со главата, при што од страна...

1 април, 2018 @ 12:03 часот

ВИДЕО: Маж ја бакна хрватската претседателка во вратот

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ, како што пренесуваат хрватските медиуми, привремено го преместила својот кабинет во Карловац, каде додека се поздравувала со граѓани, еден од нив,...

27 март, 2018 @ 16:53 часот

Маж починал во маркет на „Партизанска“

На 10.01.2018 година околу 17,40 часот во Скопје на бул.„Партизански Одреди“, во маркет, починал М.С.(54). По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е предадено во Институтот за судска медицина, за обдукција. На...

11 јануари, 2018 @ 10:34 часот