Ловџија од Врбјане пронајден мртов во Маврово

Шеесет и шест годишниот А.З. од село Врбјане вчера бил пронајден починат во Маврово на местото викано Казане. „Истиот бил пронајден од страна на Д.Д. (30) и Д.С. (56) двајцата од с.Маврово, со кои А.З. бил договорен...

22 март, 2018 @ 11:53 часот

УХМР: Најниски температури утрово во Берово и Маврово

Минимални температури од минус три степени утрово се измерени во Берово и Маврово, а максимални пет во Гевгелија. Според УХМР, -2 е во Лазарополе, Крушево и Ѓуриште, -1 во Битола, Пожаране и Претор, нула...

30 декември, 2017 @ 9:36 часот

Најмногу снег и најстудено утрово е во Маврово

Најстудено утрово е во Маврово со седум степени под нулата. Минусни температури се измерени и во Крушево (-5), Претор, Охрид, Дебар и Битола (-3), во Тетово, Берово, Прилеп, Виница и Пожаране се измерени минус...

24 декември, 2017 @ 10:27 часот

УХМР: Во Дебар најмногу снег, во Маврово најстудено

Најстудено изутринава во седум часот било во Маврово, каде се измерени -7 степени, по што следи Крушево со – 5, Пожаране и Ѓуриште со -3, Берово и Тополчани со -2, и Дебар со – 1. Снежната покривка во Дебар...

18 декември, 2017 @ 8:54 часот