Едно лице загина во сообраќајка на патот Битола-Демир Хисар

Едно лице загина во сообраќајна несреќа што претпладнево во 10 часот и 10 минути се случи на регионалниот пат Битола- Демир Хисар на излезот кај селото Лисолај. Од СВР-Битола информираат дека сообраќајката...

14 јули, 2018 @ 12:53 часот

Познат идентитетот на лицето чие тело беше пронајдено обесено кај Ресен

Тело во распаѓање е најдено обесено во боровата шума над средното училиште во Ресен. „Во врска со настанот „пронајдено обесено лице“, кој беше даден во извадокот од дневни настани на 25.04.2018 година,...

26 април, 2018 @ 11:38 часот