Пожар во куќа во Струга, две лица се здобиле со изгореници

Од МВР информираат дека вчера околу 11,30 часот во полициската станица Струга, било пријавено дека во Струга на улицата „Боро Шаин“, во куќата сопственост на С.Д.(69), избувнал пожар во една од собите во...

19 април, 2018 @ 10:16 часот

Заев: Ангажирани се 39, не 120 лица за односи со јавноста

Премиерот Зоран Заев денеска ги отфрли како неточни информациите дека Владата досега има ангажирано 120 лица за односи со јавноста, како што објави Макфакс во нивната истражувачка сторија. Според Заев,...

25 ноември, 2017 @ 18:36 часот