Ердоган доби извинување од НАТО затоа што бил ставен на „листа на непријатели“

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, му се извини на претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, затоа што неговото име се најде на листата на непријатели за време на воена вежба. Ердоган...

18 ноември, 2017 @ 11:58 часот