Лидерска средба за текот на преговорите за името

На иницијатива на премиерот Зоран Заев денеска во Скопје треба да се одржи лидерска средба за да ги информира претседателот Ѓорге Иванов и лидерите на партиите за деталите од средбата со грчкиот премиер...

19 мај, 2018 @ 9:54 часот

Иванов ќе оди на лидерска за името, потенцира дека досега бил селективно информиран

Од Кабинетот на претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, попладнево информираа дека тој ја прифаќа поканата за информативната средба, иницирана од премиерот Заев, која е закажана за утре,...

18 мај, 2018 @ 20:53 часот

Заев оптимист за решавање за името, најави лидерска средба после Велигден

По велигденските празници ќе се одржи лидерска средба на која политичките партии ќе бидат информирани за текот на разговорите за името, на која се очекува да бидат дадени и насоки и сугестии пред следната...

2 април, 2018 @ 18:43 часот

Нема лидерска средба, Димитров поединечно ќе ги информира лидерите за името

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на поединечни средби ќе ги информира претставниците на државниот врв и политичките партии за разговорите за името, соопштија од МНР. Лидерска средба...

@ 10:49 часот