Гатузо може да добие отказ ако не избори пласман на Милан во Лига Европа

Првите на фудбалскиот клуб Милан веројано ќе му врачат отказ на тренерот Џенаро Гатузо доколку со тимот не успеа да избори пласман во Лига Европа, пипува „Газета дело спорт“. Милан, на две кола до крајот...

12 мај, 2018 @ 9:25 часот

Атлетико Мадрид и Олимпик Марсеј во финалето на Лига Европа

Атлетико Мадрид и Олимпик Марсеј ќе се соочат во финалето на Лига Европа. Атлетико на реванш натпреварот во Мадрид го совлада Арсенал со 1:0 и со вкупни 2:1 обезбеди пласман во борбата за трофејот. Стрелец...

4 мај, 2018 @ 8:26 часот