УЕФА го одреди судијата кој ќе го суди финалето меѓу Ливерпул и Реал Мадрид

Веќе и официјално е познато кој ќе го суди финалето во Лигата на шампионите, тоа е Србинот Милорад Мажиќ, кој ќе биде главен на мечот во Киев меѓу Реал Мадрид и Ливерпул на 26 мај. Со оглед на тоа дека не...

7 мај, 2018 @ 12:34 часот