Димитров за „Ла Кроа“: Во идеално сценарио до решение за името во следните два-три месеци

Во идеално сценарио, решение за спорот со името може да се постигне во наредните два до три месеци, а итноста за решение е диктирана од европскиот воз, порача шефот на македонската дипломатија Никола...

18 април, 2018 @ 16:01 часот