Вајгл за МИА: Постои реална можност за датум за преговори со ЕУ на лето

Известувачот за Македонија во Европскиот парламент, Иво Вајгл, во интервју за МИА оценува дека е реална можноста лидерите на ЕУ веќе на лето да дадат зелено светло и датум за преговори за Македонија,...

26 април, 2018 @ 9:58 часот

Заев посакува решение за името до почетокот на летото

Премиерот Зоран Заев ја оценува средбата со грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас што ќе се одржи неделава во Скопје и преговорите со медијаторот Метју Нимиц како можност за приближување...

19 март, 2018 @ 12:48 часот