Лекар од Клиниката за токсикологија прободен со нож

Лекар од Клиниката за токсикологоја синоќа бил прободен со нож пред неговиот дом во скопската населба Чаир. Лекарот добил две убодни рани, една во стомакот и една во пределот на половината, ноќва веднаш...

10 ноември, 2017 @ 8:23 часот