Левица поднесе кривична против Заев: Со ерга омнес, Македонија е доведена под зависност од друга држава

Левица поднесе кривична пријава против премиерот Зоран Заев за сторено дело од кривичниот законик кој се однесува на загрозување на независноста. „Граѓанин кој ќе доведе државата во потчинетост од...

21 мај, 2018 @ 11:46 часот

Левица ќе поднесе кривична против Заев за загрозување на независноста

Политичката партија Левица ќе поднесе утре кривична пријава против премиерот Зоран Заев до Основното јавно обвинителство – Скопје, за сторено кривично дело против државата, по чл. 308 од Кривичниот...

20 мај, 2018 @ 21:18 часот

Левица: Осуда за недостоинственото однесување на Заев и полтронскиот однос на СДСМ за името

Политичката партија Левица го осудува недостоинственото однесување на актуелниот премиер Зоран Заев и полтронскиот однос на владејачката коалиција предводена од СДСМ со прифаќање на името „Република...

@ 10:10 часот

„Левица“ до „Сириза“: Брзото решавање на спорот за името ќе доведе до раст на агресивен национализам

Од македонската политичката партија „Левица“ испратија отвотено писмо до своите колеги од грчката владејачка партија „Сириза“ (Коалиција на радикалната левица) чиј лидер е актуелниот грчки премиер,...

4 февруари, 2018 @ 11:04 часот