Екс директор на ЈП „Градски гробишта“ во Охрид ги присвоил службените телефони и лаптопот

Охридската полиција поднесе кривична пријава против З.С. (45) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „проневера во службата“. Тој во јануари минатата година, како директор...

29 март, 2018 @ 15:07 часот