Тетовчанец заработи кривична поради лажен фејсбук профил

Полицијата поднесе кривична пријава против 30-годишен тетовчанец затоа што креирал лажен профил на „Фејсбук“. Според информациите на МВР, против С.Т. (30) од Тетово е поднесена пријава поради постоење...

25 јуни, 2018 @ 15:19 часот